Odzież oraz dodatki zimowe również mogą prezentować się ciekawie i modnie! Mimo, że nie jest to czas zwiewnych sukienek i delikatnych szpileczek, to również możemy stworzyć fajny look przy wykorzystaniu cieplejszych oraz bardziej obszernych ubrań. Przykładem na zimową elegancję mogą być muszkieterki damskie. Te zawsze prezentowały się genialnie. Były modne w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak teraz znów wracają do łask. Ten sezon należeć będzie z całą pewnością do muszkieterek sięgających aż za kolano. Ciekawe będą także modele wykonane z zamszu oraz muszkieterki z czubkiem w szpic.

Im wyżej tym lepiej

Jak się okazuje najlepsze modele muszkieterek sięgać powinny za kolano, nawet do połowy uda. Obowiązkiem koniecznym nie jest wcale to, by kozaki były idealnie dopasowane do nogi, ale ich wysokość ma bardzo duże znaczenie. Tak wysokie kozaki są bardzo wygodne oraz praktyczne. Można je nosić z rurkami, a także spódnicami oraz sukienkami. Ich fason jest zazwyczaj bardzo elegancki, dlatego stanowić one mogą świetny dodatek do bardziej stylowych oraz klasycznych zestawień. Co ciekawe, w sklepach obuwniczych dostępne są modele ocieplane, a więc buty te nie tylko dobrze wyglądają, one również zapewniają ciepło zimą.

Zamszowe muszkieterki

Panie najchętniej w tym sezonie wybierają muszkieterki z weluru lub nubuku. Materiał ten wygląda zjawiskowo, jest też miły w dotyku i ciepły. Należy jednak pamiętać, że zamszowe muszkieterki powinny być regularnie oraz właściwie konserwowane. Jest na to kilka sposobów. Zabrudzony zamsz nie powinien być czyszczony na mokro, tu warto korzystać ze szczotek do obuwia z twardym włosiem. Polecane są również specjalne impregnaty do obuwia zamszowego chroniące przed zabrudzeniami oraz wilgocią. Z domowych sposobów najlepiej sprawdza się sucha skórka od chleba, ona świetnie wykruszy błoto z butów.

Buty w szpic

Ostro zakończony czubek butów zauważany jest coraz częściej. Nie dotyczy to jedynie kozaków, również czółenka, botki, a nawet baletki mają taki czubek.