Przedłużanie rzęs to idealne rozwiązanie do zastosowania w tym momencie, kiedy mamy już dość tuszu do rzęs, lub jeśli wydaje się, że niezależnie od tego, ile kosmetyków na nie nałożymy, nadal wydają się krótkie i zbyt rzadko rozmieszczone. Zabieg przedłużania rzęs trwa zwykle około półtorej godziny, w czasie którego rzęsy wykonane z futra norek, jedwabiu, włókien syntetycznych lub nawet ludzkich włosów są przyklejane do powieki. Dzięki temu rzęsy stają się pełniejsze, dłuższe i grubsze.

Plusy, minusy i inne uwagi

produkty do przedłużania rzęs

Rezultaty procedury przedłużania rzęs mogą sięgać od subtelnych do naprawdę mocnych. Produkty do przedłużania rzęs sprawiają, że oczy wydają się większe, jaśniejsze i bardziej rozbudzone. Co więcej, przedłużanie rzęs (według wielu zapytanych o to w ankiecie pań) całkowicie eliminuje potrzebę stosowania tuszu i eyelinera. W przeciwieństwie do sztucznych rzęs, które są całkiem przyzwoitym wyborem – ale zaledwie na jedną noc, przedłużane rzęsy nigdy nie odkleją się powiek i nie narobią wstydu (lub śmiechu, wszystko zależy od towarzystwa i pory wieczoru). Przedłużonych rzęs również "nie czuć" tak bardzo, to znaczy nie ważą one tyle, co ich sztuczne odpowiedniki.

Sposoby na przedłużanie rzęs

Bardzo ważną zaletą przedłużania rzęs jest to, że pozwala ono na dopasowanie ich wyglądu do konkretnej twarzy. Produkty do przedłużania rzęs to bardzo szeroka kategoria, w której można przebierać niczym w ulęgałkach - rzęsy mają rozmiar od 6 mm do 17 mm, są też dwa główne stopnie podkręcenia: delikatniejsze „J” i bardziej ekstremalne „C”. Rzęsy są najczęściej dostępne w kolorze czarnym i ciemnobrązowym, chociaż jeśli naprawdę chcemy zrobić mocne i nieszablonowe wrażenie, możemy poprosić kosmetyczkję o zamówienie czegoś specjalnego. Przedłużanie rzęs jest dostępne w prawie każdym kolorze w widmie światła widzialnego. Utalentowany technik przedłużania rzęs może łączyć różne rozmiary i rodzaje profili, aby stworzyć różnorodny wygląd. Możemy zdecydować się na przykład na przedłużone rzęsy z kocimi oczami, w których rzęsy w zewnętrznym kąciku oka są dłuższe. Natomiast wąskie oko może być szersze, jeżeli przedłużenie rzęs skoncentrowane jest w jego środku. Aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, estetyk może stosować naprzemiennie rozmiary rzęs z profilu J w subtelnym gradiencie rozmiaru. Jeżeli kosmetyczka ma dobry zestaw produktów do przedłużania rzęs oraz bogatą wyobraźnię, to opcje rozszerzeń są wprost nieograniczone. To stosunkowo łatwy i bardzo efektywny sposób na poprawę urody.