Okres letnio-jesienny jest dość specyficzny. Poranki bywają zimne i pochmurne, z kolei popołudnia słoneczne i ciepłe. Dobór odpowiedniej garderoby bywa wówczas niezwykle trudny. Nie dość, że trzeba odpowiednio się ubrać, to jeszcze wszystkie elementy odzieży wydają się albo zbyt ciepłe albo zbyt lekkie. W takich wypadkach obowiązkowe wydaje się posiadanie odzieży przejściowej, takich jak kurtki przejściowe damskie, które umożliwiają odpowiedni ubiór na co dzień.

W sklepach odzieżowych kurtki tego typu sprzedają się "jak świeże bułeczki". Zmieniająca się dynamicznie pogoda w naszym kraju sprawia, że niezwykle trudno jest dobrać odpowiedni ubiór do pory dnia. Dlatego też kurtki przejściowe wykonywane są z wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów, które umożliwiają połączenie modnego wyglądu z odpowiednią dbałością o zdrowie. Występują w wielu modnych fasonach, dzięki czemu każda kobieta znajdzie dla siebie kurtki przejściowe damskie. Sklepy są zazwyczaj bardzo dobrze w nie zaopatrzone, dlatego też występują w wersjach odważniejszych kolorowych i subtelnych, jednokolorowych. Kupić je można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Wymiary mają zazwyczaj dość klasyczne, dzięki czemu nawet zakup przez Internet nie wydaje się zbyt trudny i ryzykowny.

Podczas wyboru kurtki przejściowej dobrze jest zorientować się w różnych sklepach odnośnie oferty. Im lepiej poznamy proponowane fasony i materiały, z których zostały kurtki zrobione, tym dla nas lepiej. Kurtka przejściowa pewnie sprawdzi się nie tylko na początku jesieni, ale również na początku wiosny. Z racji tak szerokiego zastosowania, dobrze jest mieć w zanadrzu kilka kurtek lub jedną na tyle uniwersalną, by sprawdziła się podczas obydwu wersji pogodowych. Zakup takich kurtek zbytnio nie nadwyręży portfela a na pewno zbogaci garderobę o kilka ciekawych pozycji. Wybór kolorów i wzorów z pewnością zaskoczy nie tylko nas, ale również nasze otoczenie. Zawsze można pochwalić się ciekawym nabytkiem, nawet w postaci kurtki.