Nike Roshe RunDo uprawiania sportu, zwłaszcza tego na poziomie amatorskim, wcale nie potrzebujemy kosmicznych technologii i sprzętu wartego kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Do dobrej zabawy i codziennych treningów zwykle wystarczą nam wygodne, niedrogie buty do biegania, na przykład buty sportowe Nike Roshe Run, przewiewny podkoszulek na ciepłe dni i cieplejsza bluza na chłody, do tego krótkie spodenki lub niekrępujące ruchów spodnie dresowe i to w zasadzie wszystko. Najważniejsza jest chęć do biegania i potrzeba podjęcia jakiejkolwiek aktywności, a później tylko utrzymanie swojego postanowienia i systematyczność w treningu, czyli regularny i odpowiednio dawkowany wysiłek fizyczny.

Oczywiście sprzęt sportowy, zwłaszcza odzież, jakiej używamy do biegania może mieć wpływ na nasz komfort w trakcie treningów, szczególnie tych, które odbywają się na świeżym powietrzu. Warto zatem sięgać po rzeczy wygodne i eleganckie zarazem. Na co zatem zwrócić uwagę kompletując swój pierwszy strój do biegania?

Zaczynamy oczywiście od butów. Na rynku istniej wiele sklepów, w których kupimy specjalistyczne obuwie do biegania po różnych rodzajach nawierzchni. Takie buty różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem zastosowanej podeszwy. Przez to jedne lepiej sprawdzają się podczas biegania po nierównym czy śliskim terenie, inne są idealne do biegów długodystansowych po asfalcie itd.. Na początek do trenowania biegów po w miarę płaskim terenie, w pełni wystarczające będą wspomniane już wcześniej buty Nike Roshe Run. Z jednej strony są to buty bardzo estetyczne z wyglądu. Z drugiej strony, niezwykle wygodne podczas biegu po stosunkowo równej nawierzchni, na przykład po wyasfaltowanej ścieżce rowerowej czy po ubitej drodze szutrowej.

Jeśli chodzi o odzież, to w tym przypadku warto zainwestować w rzeczy lepszej jakości. Takie, które nie tylko będą dobrze wyglądać, ale również sprawdzą się w czasie biegania. Powinny być to zatem rzeczy wygodne i przewiewne, zapobiegające przegrzaniu, z drugiej jednak strony, w pewnym stopniu chroniące przed wyziębieniem w czasie treningów podczas chłodniejszych dni w roku. W tym ostatnim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie odzież termoaktywna, bez której jeszcze możemy obejść się latem, ale jesienią czy zimą jej obecność wydaje się wręcz obowiązkowa, zwłaszcza jeśli zależy nam na własnej wygodzie.

Prócz stroju sportowego, czyli butów do biegania tj. Nike Roshe Run, odzieży sportowej, w tym odzieży termoaktywnej, warto zaopatrzyć się również w inne, drobne akcesoria, które mogą okazać się pomocne w czasie treningów. Mowa tu przede wszystkim o czapeczce lub czapce, zegarku z pulsometrem i licznikiem przebiegniętych kilometrów, napojach izotonicznych itp. Oczywiście można bez tych dodatków się obejść, ale trening z nimi będzie znacznie przyjemniejszy.