We wszystkich kulturach świata to właśnie biust uważany jest za największy atrybut kobiecości. Kształtne piersi dodają kobiecie seksapilu, jednak często bywają one też źródłem kobiecych kompleksów, zwłaszcza u pań, w których mniemaniu ich biust nie jest wystarczająco obfity.


Nie każda kobieta chce poddawać się zabiegom chirurgii plastycznej, czy oznacza to, że w takim przypadku należy pogodzić się ze swoimi niedoskonałościami? Oczywiście, że nie! Na modelowanie sylwetki w dużej mierze wpływa odpowiednio dobrana bielizna. Panie, które nie są zadowolone z kształtu czy rozmiaru swoich piersi, powinny stosować biustonosze typu push-up. Tego typu bielizna posiada specjalnie wyprofilowane miseczki, które unosząc piersi pozwalają na ich optyczne powiększenie i nadają im seksowny, zmysłowy kształt.

Dolną część miseczki wypełnia najczęściej gąbka, jednak niektóre rodzaje push-up'u posiadają wkładki wykonane z silikonu lub specjalnej pianki, która pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do kształtu piersi, dając w ten sposób doskonałe efekty.